RMC1/16SK5361DTH
MFR.Part #
RMC1/16SK5361DTH
JLCPCB Part #
C6187819
Description
-55℃~+155℃ 100mW 5.36kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS