RMC1/16SK36R5DTH
Extended
Manufacturer
KAMAYA
MFR.Part #
RMC1/16SK36R5DTH
JLCPCB Part #
C7050921
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 100mW 36.5Ω Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS