RMC1/16SK27R0DTH
Extended
Manufacturer
KAMAYA
MFR.Part #
RMC1/16SK27R0DTH
JLCPCB Part #
C5855077
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 100mW 27Ω Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS