RMC1/16K1873DTP
MFR.Part #
RMC1/16K1873DTP
JLCPCB Part #
C20092563
Description
-55℃~+155℃ 100mW 187kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS