RMC1/16K1602FTP
MFR.Part #
RMC1/16K1602FTP
JLCPCB Part #
C909232
Description
-55℃~+155℃ 100mW 16kΩ 50V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS