RMC1/10K5901FTP
MFR.Part #
RMC1/10K5901FTP
JLCPCB Part #
C6977100
Description
-55℃~+155℃ 125mW 5.9kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS