RMC1/10K2553DTP
MFR.Part #
RMC1/10K2553DTP
JLCPCB Part #
C6976364
Description
-55℃~+155℃ 125mW 255kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS