RLC16-R240JTP
MFR.Part #
RLC16-R240JTP
JLCPCB Part #
C2597030
Description
-55℃~+155℃ 0ppm/℃~+200ppm/℃ 240mΩ 250mW Thick Film Resistor ±5% 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS