RLC16K6R80JTP
MFR.Part #
RLC16K6R80JTP
JLCPCB Part #
C2597021
Description
-55℃~+155℃ 250mW 6.8Ω Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS