RLC16K1R80JTP
MFR.Part #
RLC16K1R80JTP
JLCPCB Part #
C2597015
Description
-55℃~+155℃ 1.8Ω 250mW Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS