RLC16K5R10FTP
MFR.Part #
RLC16K5R10FTP
JLCPCB Part #
C3975481
Description
-55℃~+155℃ 250mW 5.1Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS