RLC16K2R40FTP
MFR.Part #
RLC16K2R40FTP
JLCPCB Part #
C2597564
Description
-55℃~+155℃ 2.4Ω 250mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS