RLC16K1R50JTP
MFR.Part #
RLC16K1R50JTP
JLCPCB Part #
C2597024
Description
-55℃~+155℃ 1.5Ω 250mW Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS