RMC1K2742FTE
MFR.Part #
RMC1K2742FTE
JLCPCB Part #
C6654548
Description
-55℃~+155℃ 1W 27.4kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS