RGC1/16C5602DTP
MFR.Part #
RGC1/16C5602DTP
JLCPCB Part #
C6643867
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 100mW 56kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS