SGM2019-1.2YN5G/TR
Extended
Manufacturer
JSMSEMI
MFR.Part #
SGM2019-1.2YN5G/TR
JLCPCB Part #
C22447125
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 1.2V 2uA 300mA 410mV@(300mA) 5.5V 80dB@(100Hz) Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS