BZT52C27SQ
Extended
Manufacturer
JSMSEMI
MFR.Part #
BZT52C27SQ
JLCPCB Part #
C2857094
Package
SOD-323
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 200mW 25.3uA@18.9V 25.65V~28.35V 27V 300Ω 80Ω SOD-323 Zener Diodes ROHS