BZX584C5V6
Extended
Manufacturer
JSMSEMI
MFR.Part #
BZX584C5V6
JLCPCB Part #
C2857125
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 1uA@2.5V 200mW 200Ω 40Ω 5.2V~6V 5.6V SOD-523 Zener Diodes ROHS