BTA26-800BRG
Extended
Manufacturer
JSMSEMI
MFR.Part #
BTA26-800BRG
JLCPCB Part #
C916898
Package
TO-3P
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 TRIAC 1.3V 1.55V 1W 250A@50Hz 25A 50mA 800V TO-3P Thyristors (SCR)/Modules ROHS