BTA12-600BRG
Extended
Manufacturer
JSMSEMI
MFR.Part #
BTA12-600BRG
JLCPCB Part #
C916745
Package
TO-220AB
Description
1 TRIAC 1.3V 1.55V 120A@20ms 12A 50mA 50mA 600V TO-220AB Thyristors (SCR)/Modules ROHS