BTA08-600CRG
Extended
Manufacturer
JSMSEMI
MFR.Part #
BTA08-600CRG
JLCPCB Part #
C916670
Package
TO-220AB
Description
1 TRIAC 1.3V 1.55V 1W 25mA 25mA 600V 80A@20ms 8A TO-220AB Thyristors (SCR)/Modules ROHS