JYT78F-S-DC12V-A(K)
Extended
Manufacturer
JIEYING RELAY
MFR.Part #
JYT78F-S-DC12V-A(K)
JLCPCB Part #
C17702437
Package
Plugin,15.6x12.2mm
Description
-40℃~+85℃ 1 Set Normally Open: 1A (SPST NO) 100mΩ 10ms 12V 16V@DC 20A@14VDC 35A 4 400Ω 5ms Silver Alloy 插件,15.6x12.2mm Automotive Relays ROHS