K7815-500R3
Extended
Manufacturer
JETEKPS
MFR.Part #
K7815-500R3
JLCPCB Part #
C5379711
Package
SIP,11.6x7.5mm
Description
-40℃~+85℃ 1 10mA 10mm 11.6mm 15V 18V~30V 25mVp-p 330kHz 500mA 680uF 7.5mm 95% Short Circuit Protection、Overheat protection、Automatic fault recovery Step-down type ±3% SIP,11.6x7.5mm DC-DC Power Modules ROHS