S87C51FB33SF76
Extended
Manufacturer
Intel/Altera
MFR.Part #
S87C51FB33SF76
JLCPCB Part #
C3247781
Package
QFP-44
Description
0℃~+70℃ 16KB 256Byte 32 33MHz 4.5V~5.5V 51 Family 8 Bit External OTP QFP-44 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC)