IRU1050-33CT
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IRU1050-33CT
JLCPCB Part #
C7290341
Package
TO-220AB
Description
0℃~+150℃@(Tj) 1 3.3V 5A 70dB@(120Hz) 7V Fixed Over Current Protection Positive TO-220AB Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators