IRF40DM229
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IRF40DM229
JLCPCB Part #
C537765
Package
DirectFET
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.85mΩ@10V 159A 161nC@10V 3.9V 40V 5.317nF 575pF 83W DirectFET MOSFETs ROHS