IRF40B207
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IRF40B207
JLCPCB Part #
C459967
Package
TO-220AB
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 2.11nF 2.2V 220pF 3.6mΩ@10V 40V 68nC 83W 95A TO-220AB MOSFETs ROHS