IGW40N60H3
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IGW40N60H3
JLCPCB Part #
C536099
Package
TO-247-3
Description
-40℃~+175℃ 1.1mJ 197ns 19ns 2.194nF 2.4V@40A,15V 306W 5.1V@0.58mA 580uJ 600V 65pF 80A 82pF FS (Field Stop) TO-247-3 IGBT Transistors / Modules ROHS