BSC027N04LSG
MFR.Part #
BSC027N04LSG
JLCPCB Part #
C534313
Package
TDSON-8(5x6)
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 100A 2.7mΩ@10V 2V 40V 59pF 6.8nF 83W 85nC@10V TDSON-8(5x6) MOSFETs ROHS