BSC021N08NS5
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
BSC021N08NS5
JLCPCB Part #
C534306
Package
TSON-8-EP(5x6)
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 100A 2.1mΩ@10V 214W 3.8V 8.6nF 80V 82pF 94nC@10V TSON-8-EP(5x6) MOSFETs ROHS