AUIRFB8409
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
AUIRFB8409
JLCPCB Part #
C533305
Package
TO-220AB
Description
-55℃~+175℃ 0.97mΩ@10V 1 N-channel 1.46nF 14.24nF 2.13nF 2.2V 300nC@10V 375W 409A 40V N-Channel TO-220AB MOSFETs ROHS