IPD036N04LGATMA1
MFR.Part #
IPD036N04LGATMA1
JLCPCB Part #
C3279064
Package
TO-252
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 1 N-channel 2V@45uA 3.6mΩ@90A,10V 40V 6.3nF@20V 78nC@10V 90A 94W TO-252 MOSFETs ROHS