RYHT16V100UF6*7
Extended
Manufacturer
Honor Elec
MFR.Part #
RYHT16V100UF6*7
JLCPCB Part #
C48970551
Package
Plugin,D6.3xL7mm
Description
100uF 16V 2000hrs@125℃ 20mΩ@100kHz 6.3mm 7mm 950mA Polymer Plugin,D6.3xL7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS