RYHS16V560UF10*12
MFR.Part #
RYHS16V560UF10*12
JLCPCB Part #
C48970274
Package
Plugin,D10xL12mm
Description
10mm 12mm 12mΩ@100kHz 16V 2000hrs@105℃ 4.6A@100kHz 560uF Polymer Plugin,D10xL12mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS