HV1C106M0605PZ
MFR.Part #
HV1C106M0605PZ
JLCPCB Part #
C5246522
Package
SMD,D6.3xL5.8mm
Description
-55℃~+105℃ 10uF 16V 2.2mm 2000hrs 5.8mm 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL5.8mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS