RYHG50V100UF10*12
Extended
Manufacturer
Honor Elec
MFR.Part #
RYHG50V100UF10*12
JLCPCB Part #
C48970437
Package
Plugin,D10xL12mm
Description
100uF 10mm 12mm 2.55A@100kHz 2000hrs@105℃ 38mΩ@100kHz 50V Polymer Plugin,D10xL12mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS