RYHF6.3V470UF6*7
MFR.Part #
RYHF6.3V470UF6*7
JLCPCB Part #
C48970469
Package
Plugin,D6.3xL7mm
Description
1.8A@100kHz 16mΩ@100kHz 470uF 5000hrs@105℃ 6.3V 6.3mm 7mm Polymer Plugin,D6.3xL7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS