HS1C397M0808PC
Extended
Manufacturer
Honor Elec
MFR.Part #
HS1C397M0808PC
JLCPCB Part #
C5438585
Package
Plugin,D8xL8mm
Description
-55℃~+105℃ 16V 2000hrs 3.5mm 390uF 8mm 8mm ±20% Plugin,D8xL8mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS