HC-FPC-0.5-20P-CSH20
Extended
Manufacturer
Hong Cheng
MFR.Part #
HC-FPC-0.5-20P-CSH20
JLCPCB Part #
C19273952
Package
SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-25℃~+85℃ 0.3mm 0.5mm 20P 2mm Copper Slide Lock Surface Mount, Right Angle Tin Top Contact SMD,P=0.5mm,卧贴 FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS