MSJPF20N65A-BP-HXY
Extended
Manufacturer
HXY MOSFET
MFR.Part #
MSJPF20N65A-BP-HXY
JLCPCB Part #
C52098402
Package
TO-220F
Description
-55℃~+175℃ 180mΩ 20A 4.2V 52W TO-220F Silicon Carbide Field Effect Transistor (MOSFET) ROHS