MC78L12ACDR2G-HXY
Extended
Manufacturer
HXY MOSFET
MFR.Part #
MC78L12ACDR2G-HXY
JLCPCB Part #
C19626999
Package
SOP-8
Description
0℃~+125℃ 1 1.7V 100mA 12V 35V 42dB@(120Hz) 80uV Fixed Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive SOP-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS