HWNSC401200CWQ
Extended
Manufacturer
HXY MOSFET
MFR.Part #
HWNSC401200CWQ
JLCPCB Part #
C42389296
Package
TO-247-3L
Description
-55℃~+175℃ 1 Pair Common Cathode 1.2kV 1.8V@20A 130A 200uA@1200V 56.5A TO-247-3L SiC Diodes ROHS