HSZ1SMA48AT3G
Extended
Manufacturer
HXY MOSFET
MFR.Part #
HSZ1SMA48AT3G
JLCPCB Part #
C42401966
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-65℃~+150℃ 1uA 400W@10/1000us 48V 5.2A@10/1000us 58.9V 77.4V TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS