SMAJ43CA
Extended
Manufacturer
HXY MOSFET
MFR.Part #
SMAJ43CA
JLCPCB Part #
C7466468
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-65℃~+150℃ 1uA 400W@10/1000us 43V 47.8V 5.8A 69.4V Bidirectional TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS