HAP2204K-5.0TRG1
Extended
Manufacturer
HXY MOSFET
MFR.Part #
HAP2204K-5.0TRG1
JLCPCB Part #
C41381859
Package
SOT-23-5L
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.5uA 210mV@(100mA) 22V 300mA 5V Fixed Over Current Protection、Over Voltage Protection Positive SOT-23-5L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS