FCHD190N65S3R0-F155-HXY
Extended
Manufacturer
HXY MOSFET
MFR.Part #
FCHD190N65S3R0-F155-HXY
JLCPCB Part #
C53133757
Package
TO-247
Description
-55℃~+175℃ 17.6nC 240mΩ 25A 3.5pF 34pF 361pF 3V 83W TO-247 Silicon Carbide Field Effect Transistor (MOSFET) ROHS