LM1501AGR-5.0
Extended
Manufacturer
HTC Korea TAEJIN Tech
MFR.Part #
LM1501AGR-5.0
JLCPCB Part #
C23575038
Package
TO-263-5L
Description
-40℃~+125℃ 1 150kHz 40V 5A 5V 5mA Buck Buck Built-in Fixed No TO-263-5L DC-DC Converters ROHS