LM78L24F
Extended
Manufacturer
HTC Korea TAEJIN Tech
MFR.Part #
LM78L24F
JLCPCB Part #
C465005
Package
SOT-89-3
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.7V 100mA 24V 33dB@(120Hz) 39V 4.8mA 82uV Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS