LM78M10CDT/TR
Extended
Manufacturer
HGSEMI
MFR.Part #
LM78M10CDT/TR
JLCPCB Part #
C54301703
Package
TO-252-2
Description
0℃~+125℃ 10V 2V 500mA 56dB 64uV 6mA Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection、Thermal shutdown Positive TO-252-2 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS