LM1117S-3.3/TR
Extended
Manufacturer
HGSEMI
MFR.Part #
LM1117S-3.3/TR
JLCPCB Part #
C498315
Package
TO-263-3
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 0.003%Vout 1 1.3V@(1A) 10mA 15V 1A 3.3V 75dB Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-263-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS